advertica-default-slider-image

Destek ve Servis

Home  >>  Destek ve Servis

7/24 Asansör Servisi (

Tel: 02242116158 – 02242116159
E-Posta: teknikservis@gurasasansor.com.tr

Asansör bakım ve servis hizmetlerinde ilk tercihiniz! Güras Asansör, Güvenli, Hızlı ve Ekonomik çözümleri ile asansör arıza ve bakım hizmetlerini yıldırım hızı ile gerçekleştirmektedir. Her nevi asansör sistemi bakım, onarım ihtiyaçlarınız için yetkili asansör servisi olarak 24 saat hizmetinizdeyiz. Asansör servisi birimimize 02242116158 – 02242116159 numaralı müşteri hizmetlerimizden ya da teknikservis@gurasasansor.com.tr e-posta adresimizden ulaşabilir ve asansör arızalarınız ile ilgili olarak onarım ve bakım süreçlerimiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Asansör servisi konusunda uluslararası sertifikalara ve kalite belgelerine sahip olan Güras asansör, yetkili asansör servisidir. Her nevi asansör sistemleri ve tüm asansör markaları için geçerli olmak üzere asansör servisi hizmeti vermekte olan Güras asansör, bakım ve onarım işlemlerini mühendis gözetiminde, deneyimli teknik personeli ile standartlara uygun olarak gerçekleştirmektedir. Asansör imalatı ve asansör servisi konusunda uluslararası sertifikalara ve kalite belgelerine sahip olan Güras asansör, yetkili asansör servisidir. Bilinçsiz ve ehliyetsiz kişi ve kurumlar tarafından gerçekleştirilen asansör servis ve bakım hizmetleri uzun vadede büyük harcamalara, asansörünüzün ömrünün kısalmasına, güvenlik kriterlerinin aşılmasına neden olmaktadır. Asansör servisi bilgi birikimi, deneyim ve mesleki uzmanlık gerektiren hayati bir konudur bu sebeple can güvenliği açısından asansör servisi konusunda seçici olmanızı öneririz. Diğer asansör servislerinin, tesisini yaptığımız asansör sistemine ve ekipmanlarına müdahale etmesi durumunda, asansörünüz garanti kapsamı dışında kalabilir. Asansör Servisinde Teknik Donanım ve Eğitim Farkımız Şirketimizin asansör servisi biriminde çalışan teknik personelimiz elektronik tesisat, elektrik bilgisi, asansör mekaniği, asansör montajı konusunda tam donanımlıdır. Her türlü asansör arızasının onarımını en kısa sürede tam ve eksiksiz olarak gerçekleştirebilecek eğitim ve teknik donanıma sahiptir. Asansör arızalarında arıza sebeplerini tespit etme, asansörler ilgili tüm şema ve kumanda panolarını okuyabilme ve asansör arızalarının giderilmesi konularında eğitimlidir.

Asansör Servis Personelimizin Teknik Kabiliyetleri

• Asansörün mekanik parçalarının fonksiyonlarını kontrol eder.
• Elektrik ve elektrik tesisatının tüm şema planlarını inceler
• Asansörü oluşturan kompanentlerin tümünü montaj yapabilir ve asansör sistemini çalıştırabilir.
• Asansörde meydana gelen arızayı tespit eder.
• Asansörde meydana gelen arızayı tespit eder.
• Arızalı yada arıza yapması muhtemel asansör parçalarını değiştirebilir.
• Asansör arızasının onarım maliyetleri hakkında bilgi verebilir.
• Asansör sisteminde bulunan elektrik ya da elektronik bağlantılarını tesis edebilir.
• Tüm asansör sisteminin verimli çalışıp çalışmadığını kontrol edebilir
• Asansör trafik hesaplarını yapabilir.
• Asansör fren sistemi, motor yağları, raylar, çelik halatlar ve tüm aksam üzerinde standart bakım prosedürlerini eksiksiz tamamlayabilir.

Güras Asansör Teknik Destek ve Eğitim Kurulum veya asansör servisi olarak verdiğimiz hizmetlerde satış öncesi veya satış sonrası en mükemmel hizmeti sunabilmek adına şirketimizde zaman zaman 20 den fazla mühendis durmaksızın çalışabilmektedir. Şirketimiz tarafından tesis edilen her asansörün veya asansör ürünlerinin uzun yıllara dayanan çalışmaları neticesinde oluşan kullanım ve bakım kılavuzları asansör montajı, asansör servisi, asansör modernizasyonu hizmetlerinde müşterilerimizin yardımcılarıdır. Müşterilerimiz veya müşterimiz olmaya aday asansör tesis yöneticilerinden gelen arıza, asansör bakım talepleri üzerine özel araçlarımız ve organize tesisimiz sayesinde müşterimize çok kısa bir sürede cevap verebilmekteyiz. Asansör arızalarında yedek parça ve ürün temini hızlı bir şekilde sağlamaktayız. Şirket çalışanlarımıza ve müşterilerimize belirli aralıklarla yeni asansör teknolojileri konusunda bilgi aktararak, gelişmeleri en verimli şekilde öğretmek amaçlı seminerler düzenlemekteyiz. Teknik servis personelimize, asansör montajı konularında güncel bilgileri aktararak, asansör bakımı ile ilgili tüm yeni asansör donanımı bilgileri aktarılmaktadır. Güras asansör servis deparmanı 4073 sayılı Kanun ve yönetmelikler nezdinde, değerlendirme kuruluşları tarafından asansör servisi hizmet ve faaliyetleri konularında yetkilendirilmiş ve belgelendirilmiştir. Asansör ve asansör sistemi içinde bulunan güvenlik ekipmanlarının bakım ve onarımını uluslararası TSE standartlarında yönetmektedir. Servis hizmet faaliyetlerimiz, AT uygunluk belgesi ve AT tip inceleme belgelerine sahiptir.

Binanızda bulunan asansör sisteminin ve asansörü oluşturan tüm parçaların periyodik olarak kontrol edilmesi büyük önem arz etmektedir. Periyodik olarak bakımı yapılan asansör güvenli bir şekilde kullanılabilir. Can güvenliği açısından binanızda bulunan asansörler için periyodik olarak bakım yaptırmanız gereklidir! Sizin binanızda bulunan asansör için bir bakım servis sözleşmesi imzaladınız mı?

Değerli asansör kullanıcıları ve bina sahipleri, asansör kullanıcılarının ve bakım yapan teknik servis elemanların güvenliğinin önemini asansör servisi olarak çok daha iyi idrak etmekte; asansör üretimine, montajına ve asansör bakımına ilişkin yönetmelikleri çok yakından takip ederek, asansör teknik standartları üzerine yoğun olarak çalışmaktayız.

Türkiye’de bulunan insan veya yük taşıyan tüm asansör çeşitlerinin genç, yaşlı, hareket engelli kısaca herkes için rahatlıkla ve güvenle kullanılması hedefine ulaşmak çalışıyoruz. Türkiye’de kullanılan asansörlerin %80 i maalesef yaşlı ve günümüz emniyet koşullarını sağlayamamaktadır. Söz konusunu ettiğimiz asansör sistemlerinin büyük bir kısmının aylık veya yıllık olarak fenni muayenelerinin yapılmadığını ve bu şekilde çalıştırıldığını üzülerek hatırlatırız. Aylık ve yıllık muayenesi yapılmayan asansör ciddi hayati riskler taşımaktadır. İstanbul itfaiyesine bir yıl süre içinde gelen asansörden kurtarma ihbar talebi 3000 (üçbin)’dir. Eğer bu kadar asansör vakası var ise o zaman ortaya çıkan gerçek: Eski asansörlerin sorumluluğunu taşıyan bina yöneticileri, asansör servisleri, asansör bakım firmaları ve kamu adına denetim yapan kurum veya kuruluşlar daha dikkatli olmalıdırlar.