advertica-default-slider-image

Makine Dairesiz Asansör

Home  >>  Makine Dairesiz Asansör

Geleneksel şanzımanlı asansör makineleri ile karşılaştırıldığında makine dairesiz asansörler kompakt küçük bir yapıya sahip olması sebebi ile şaft içerisinde yerleştirilerek makine dairesini tamamen ortadan kaldırmaktadır. Askı sisteminin getirdiği konfor ve verimlilik, asansör için enerji tasarrufunun artmasına, çalışma sesinin de minimum seviyeye inmesini sağlamaktadır. Daimi ve kalıcı sızdırmazlık sağlanmış yataklara sahip bulunan dişlisiz asansör makinemiz herhangi ilave bir yağlama gerektirmemektedir. Makine dairesiz asansör çevre için bu özelliği ile yeşil asansör sistemi olarak göze çarpmaktadır. Daimi-mıknatıslı senkron motorlu ve son derece verimli bir çalışma prensibine sahip olan dişlisiz makine enerji tüketimini geleneksel dişlili asansör makinelerine % 50 gibi açık bir farkla azaltmaktadır. Optimal bir mühendislik teknolojisi sayılabilen dişlisiz (gearless) ve makine dairesiz senkron motor makine dairesiz asansörler yüksek enerjili NdFEB teknolojisine sahip mıknatıs manyetik uyarmalı senkron motor, makine dairesiz ve dişlisiz asansör motorları üstün seviyede güç aktarabilmelerini sağlıyor.

NDFEB Teknolojisi

Asansör motor sistemleri ve bir çok alanda devrim niteliği taşıyan NdFeB teknolojisi, bir hava haznesi üzerinden tork transfer edebilen bir yeniliktir. Yüksek kapasitede güç üretebilen ve elektromanyetik özelliği bulunmayan boron, demir, neodimiyum, NdFEB atom özellikleri bulunan sabit mıknatısların kullanıldığı eşsiz bir buluştur. Motor milinde bulunan bakır disk, yük miline takılan NdFEB teknolojili makine dairesiz asansör motorunun arasında kalan alan ve mesafe güç üretimini sağlamaktadır. Mesafeyi kontrol mekanizması ile arttırarak yada azaltarak gücü etkin bir biçimde kontrol etmek mümkün. NdFEB teknolojili makine dairesiz asansör sistemlerinin kontrol edilmesi son derece etkileyici, enkoder veya çeşitli sürücü sistemler seyir esnasında ve sonunda mükemmel hareket, asansörün durmasını konforlu hale getirmektedir.

Motor mili ve motor birbirine temas etmediğinden dolayı tüm asansör sistemi titreşim, vibrasyondan korunmuş, sessiz bir seyir elde edilmektedir. Kesin olarak asansör servisi ve bakım masraflarını azaltarak asansörün ömrünü uzatmaktadır. Makine dairesiz asansörlerde bulunan asansör motorunun hava boşluğu sayesinde tahrik elde etmesi, asansörde güç aktarımının yumuşak bir şekilde gerçekleşmesine imkan tanımaktadır.

NdFEB tekonolojili City makine dairesiz asansör sistemi, asansör hareket akımlarını yumuşatarak doğal bir geçiş sağlamaktadır. Enerji kaynaklarında olabilecek voltaj artışı veya düşüşünde yaşanan değişimleri ortadan kaldırmaktadır. Asansörün kalkışta sarf ettiği enerjiyi minimum seviyede tutarak enerji tasarrufu sağlamaktadır. Bu bakımdan makine dairesiz asansörlerin en çarpıcı yönü enerji verimliliğidir. Makine dairesiz asansörlerde bulunan NdFEB teknolojili dişlisiz senkron motorlar diğer sistemlere nazaran daha az bakım masrafları, ve asansör arızaları demektir. Asansör kalkışı ve inişinde veya yük ile oluşabilen darbe, ani basınç etkilerinden doğabilecek mekanik sorunları tamamen ortadan kaldırmaktadır. Bu özellik sayesinde sistemde daha az sorun oluşmakta onarım maliyetleri azalmaktadır.